FORUM

 

Πλοήγηση forum
Θα πρέπει να συνδεθείτε για να μπορείτε να δημοσιεύσετε στο φόρουμ.

Ανέκδοτα με πεθερές

- Τι έχεις ρε μάνα;

- Αχχχ γιέ μου...θα πεθάνω και δεν θα σε δω με γυναίκα

- Αφού έχω γυναίκα...

- Μη μου την θυμίζεις αυτηηηη!!

Η πεθερά ρωτάει το γαμπρό της…

- Πότε θα μπω στο Internet παιδάκι μου;

- Γαμπρός: - συνέχισε να χτυπάς με το κεφάλι σου την οθόνη. Που θα πάει κάποτε θα μπεις!!

ΔΥΟ ΦΙΛΟΙ ΣΥΖΗΤΟΥΝ:

- ΕΜΕΝΑ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ

- ΤΥΧΕΡΑΚΙΑ!!!!!!!!!!!!!!

Η πεθερά ενός τύπου πάει στα Ιεροσόλυμα. Εκεί έπαθε εγκεφαλικό, και σύντομα πέθανε. Παίρνουν τηλέφωνο στην Αθήνα, τον γαμπρό της για τα τυπικά της κηδείας.

- Για να γίνει η κηδεία Αθήνα χρειάζονται τουλάχιστον 5000 ευρώ, ενώ εδώ μόνο 1000. Το σκέφτεται λίγο ο γαμπρός της και απαντά:

- Αθήνα!!

- Α, εσείς νοιάζεστε πολύ. Θα σας κάνουμε καλύτερη τιμή! Αθήνα 5000 ευρώ, εδώ 800.

- Όχι, να την φέρετε εδώ.

- Αθήνα 5000, εδώ 600!!

- Όχι, όχι, εδώ!!!!

- Αθήνα 5000, εδώ 200!!!

- Μα δεν καταλαβαίνετε τι σας λέω; Εδώ είπαμε!!

- Συγνώμη ρε φίλε να σου κάνω μια ερώτηση; Τόσο πολύ την αγάπαγες την πεθερά σου;

- Κοίταξε να δεις, πριν πολλά πολλά χρόνια, ένας δικός σας κηδεύτηκε εκεί πέρα, και μετά αναστήθηκε! Δεν το διακινδυνεύω!!

Μία γυναίκα είχε τρεις παντρεμένες κόρες και ήθελε να δει πόσο την αγαπούσαν οι γαμπροί της.

Θέλοντας να δει ποιος την αγαπά πιο πολύ έκανε το εξής:

Είχε πάει στην παραλία με τον πρώτο γαμπρό και έκανε πως πνίγεται.

Ο πρώτος γαμπρός την σώζει.

Την άλλη μέρα βρίσκει ο γαμπρός μια FERRARI έξω από το σπίτι του, και ένα γράμμα που έλεγε:

...Σε ευχαριστώ που με έσωσες, η πεθερά σου...

Πάει στην παραλία και με τον δεύτερο γαμπρό και κάνει πάλι πως πνίγεται.

Ο δεύτερος γαμπρός την σώζει.

Την άλλη μέρα βρίσκει ο γαμπρός μια FERRARI έξω από το σπίτι του, και ένα γράμμα που έλεγε:

...Σε ευχαριστώ που με έσωσες, η πεθερά σου....

Πάει στην παραλία και με τον τρίτο γαμπρό. Κάνει ότι πνίγεται, αλλά εκείνος αδιαφορεί, και η γυναίκα πνίγεται τελικά.

Την άλλη μέρα βρίσκει μια FERRARI, μία PORSCHE και μία LAMBORGHINI έξω από το σπίτι του, και ένα γράμμα που έλεγε:

...Σε ευχαριστώ που με έσωσες, ο πεθερός σου....

-Άμεση δράση λέγεται.

-Έχασα την πεθερά μου κυρ αστυνόμε μου.

-Πού την είδατε τελευταία φορά;

-Έκοβε ραδίκια στην κήπο.

-Πότε;

-Πέρσι.

Ήταν μια πεθερά και είχε 3 γαμπρούς. Ο ένας την αγαπούσε πολύ, ο άλλος πιο λίγο και ο άλλος καθόλου. Θέλοντας να δει ποιος την αγαπάει περισσότερο αποφάσισε να πάει στη θάλασσα με τον κάθε ένα από αυτούς. Πάει με τον πρώτο, μπαίνει στην θάλασσα και κάνει πως πνίγεται τότε ο γαμπρός της θα την σώσει.

Την άλλη μέρα θα βρει έξω από το σπίτι του μια Mercedes κι ένα σημείωμα.
"Σε ευχαριστώ που μ’ έσωσες η πεθερά σου".

Την άλλη εβδομάδα πάει με τον δεύτερο κάνοντας το ίδιο κόλπο. Ο γαμπρός της την έσωσε και την άλλη μέρα βρήκε έξω από το σπίτι μια Mercedes με το ίδιο σημείωμα.

Πάει με τον τρίτο την άλλη εβδομάδα. Η πεθερά του κάνει πως πνίγεται αλλά αυτός δεν την έσωσε και αυτή πνίγεται. Την άλλη μέρα στην κηδεία βρίσκει έξω από το σπίτι του 3 Mercedes και το μήνυμα.
"Σε ευχαριστώ που με έσωσες ο πεθερός σου".

-Δεν φοβάμαι το πόλεμο,τον έχω μέσα στο σπίτι μου

-Ήρθε η πεθερά σου;

-Ναι!!