FORUM

 

Πλοήγηση forum
Θα πρέπει να συνδεθείτε για να μπορείτε να δημοσιεύσετε στο φόρουμ.

Πραγματικές συνομιλίες που είχαν καταγραφεί στην υπηρεσία πληροφοριών του ΟΤΕ

-Θα ήθελα το κτηνιατρείο της Ορεστιάδας

-Δηλαδή τη διεύθυνση κτηνιατρικής;

-Όχι τη διεύθυνση, το τηλέφωνο θέλω

 

Θα ήθελα ένα σπίτι στη Νιγρίτα. Όποιο να' ναι, για να μάθω αν πέθανε κάποιος

 

-Θα ήθελα μια τράπεζα

-Σε ποιο μέρος;

-Στα ταμεία

 

Αληθινό περιστατικό. Μια κύρια τηλεφωνεί και η τηλεφωνήτρια έχει βάλει το MUTE, έτσι ώστε να μην την ακούει και έχει πιάσει κουβέντα με τη διπλανή συνάδελφο της (αυτά συμβαίνουν συχνά στο 131): -Θα ήθελα το ναό του Άγιου Γεωργίου (αφού απενεργοποιεί το MUTE και δεν έχει ακούσει τίποτα) -Πείτε μου ξανά το μικρό όνομα του κύριου –Γεώργιος ...;

 

-Ναι γεια σας, θα ηθελα να μιλησω στη Φωτεινη

-Ορίστε;

-Καλε θελω να μιλησω στη Φωτεινη που δουλευει εδω στον ΟΤΕ της Κομοτηνης

-Εδω κυρια μου ειναι Θεσσαλονικη

-Θεσσαλονικη; Αμαν, τι θα κανω τωρα; Μου ειπε να την παρω τηλέφωνο να κανονίσουμε για καφε. Πως θα την βρω;

 

Μήπως μπορείτε να μου πείτε τι ώρα φεύγει το τρένο;

Προσπαθώ να πάρω ένα τηλέφωνο και βγαίνετε συνέχεια εσείς. Μήπως θα μπορούσατε να το αφήσετε λίγο ανοιχτό;

 

Αληθινο περιστατικό. Παίρνει κάποιος πελάτης και ο τηλεφωνητής του βάζει το MUTE έτσι ώστε να ψάξει με την ησυχια του τον αριθμο που θελει ο πελατης ο οποιος νομιζει οτι ο τηλεφωνητης δεν τον ακουει και αρχιζει και σχολιαζει: -Ο αχρηστος, τιποτα δεν ξερει. Εχουν πιασει ολοι μια θεση και καθονται. Κανονικά έπρεπε να ξέρει όλα τα τηλέφωνα απέξω. Ε ρε Παπαδόπουλο που θελουνε...

Κυριακή μεσημέρι: -Χίλια συγγνώμη που σας ενοχλώ τέτοια ώρα...

Σας παρακαλώ μπορείτε να μου πείτε ποια περιοχή της Ελλάδας έχει αυτόματο 0932;

Σιγά σιγά παιδάκι μου να μου λες τα νούμερα γιατί είμαι γριά και πάσχω από σκλήρυνση καζαμπλανκα!

 

-Καλησπέρα αγόρι μου, τι ώρα είναι;

-Γιαγιά είναι 5:00

-Αχ μπράβο τώρα που βγάλατε την κασέτα και μιλάτε εσείς είναι πιο καλά

-Γιαγιά δεν πήρες 141, 131 πήρες...